info@bloglaps.com

Eren Can

BlogLaps | Teknoloji, Sinema, WordPress, HD Duvar Kağıtları

30 Ocak 2017 Pazartesi

WordPress için Google AMP Eklentisi

Yazar:   on Pinterest

Google’ın “Hızlandırılmış Mobil Sayfalar” (AMP) projesi artık çok daha önem taşıyor. AMP aktif olan sayfalar, arama sonuçlarında daha farkedilir durumda.
Arama motoru bundan sonra mobil indeksi birincil olarak kabul edecek. Mobile uygun internet siteleri ve içerikler öne çıkmayı başlayacak.
Google, AMP HTML ile yaratılmış bir sayfanın %15 - %85 daha hızlı yüklenebildiğini iddia ediyor. Daha hızlı yüklenen mobil sayfalar herkes tarafından daha çok tercih ediliyor.
Gördüğünüz gibi AMP aktif olan siteler en başta yer alıyor. Galeri gezer gibi kaydırma hareketiyle diğer AMP sonuçlarına da bakabilirsiniz.

WordPress için Google AMP Eklentisi


Google AMP projesini geliştirmeye devam ediyor. Yeni özellikler kazandıracak hamleler yapıyor.
Şimdi geçelim WordPress eklentisine öncelelikle AMP eklentisini sitemize kuruyoruz. Kurma işleminden sonra etkinleştiriyoruz.
Görünüm menüsü altına AMP seçeneği bulunuyor buradan AMP temanızın başlık ve arkaplan renklerini değiştirebiliyorsunuz. Başka bir ayarı bulunmuyor.
Eklentiyi 2 ya da 3 gün kullandıktan sonra Google webmaster araçlarına giriş yapıyoruz ve Arama Görünümü menüsü altında Hızlandırılmış Mobil Sayfalar seçeneğine giriş yapıyoruz.
Ben eklentiyi 2 gün kullandım ve bugün bu sayfaya kontrol etmek için girdim, gördüğünüz gibi 18 tane AMP yazıyı dizine eklemiş.

Hiç yorum yok:
Yazı yorum

Hey, we've just launched a new custom color Blogger template. You'll like it - https://t.co/quGl87I2PZ
Haber Bültenimize Katılın